یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - الأحد 1 جماد أول 1443

(۱۳۹۷/۰۵/۱۳) بی‌توجهی به انقلاب فرهنگی عامل اصلی مشکلات موجود در تمامی ارکان نظام است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید رضی موسوی شکوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوی، با اشاره به مشکلات مراکز آموزش عالی اظهار داشت: عمل نکردن به دستور رهبر کبیر انقلاب در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مبنی بر ضرورت انقلاب فرهنگی عامل اصلی مشکلات موجود در تمامی ارکان نظام است. وی افزود: ساختار تمامی مجموعه‌های حکومتی به‌ویژه […]

IMG_7484.jpg

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید رضی موسوی شکوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوی، با اشاره به مشکلات مراکز آموزش عالی اظهار داشت: عمل نکردن به دستور رهبر کبیر انقلاب در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مبنی بر ضرورت انقلاب فرهنگی عامل اصلی مشکلات موجود در تمامی ارکان نظام است.

وی افزود: ساختار تمامی مجموعه‌های حکومتی به‌ویژه دانشگاه‌ها و آموزش عالی بر مبنای حکومت‌های قبلی بوده بنابراین تحول در این زمینه ضرورت اجتناب‌ناپذیر است که متأسفانه در این مورد کوتاهی شد.

امام‌جمعه خوی بیان کرد: مهاجرت اساتید فاضل به استان‌های دیگر، افت کیفیت تحصیل در نوع دانشگاه‌ها ، عدم تناسب لازم میان رشته‌ها و نیازهای موجود جامعه، پایین بودن انگیزه تحصیل در دانشجویان، عدم رعایت عدالت در تقسیم نوع امکانات آموزشی در مرکز استان، نارضایتی نوع اساتید و دانشجویان از مدیریت‌ها، ضعف‌های متعدد در مهارت‌آموزی در رشته‌های فنی و جذب اساتید فاضل شهرستان‌ها به مرکز استان از جمله مشکلات آموزش عالی در استان است.

وی تصریح کرد: اکنون متجاوز از ۱۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه‌های استان تحصیل می‌کنند و چندین برابر آن تعداد در مراکز مدیریتی استان مشغول هستند و این در حالی است که آذربایجان‌غربی در نوع شاخص‌های توسعه عقب‌مانده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شکوری گفت: یکی از علل این ضعف، مدرک‌گرایی در تحصیل بوده و مشکلات پیچیده در بخش‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، قضایی و مدیریتی تنها به‌وسیله دانش قابل‌حل است .